Biežāk Uzdotie Jautājumi
Kas ir Matu Mikroelementu analīzes?
Matu mikroelementu analīzes ir moderna diagnostikas metode, kas ļauj pārbaudīt svarīgākos elementus cilvēka organismā.
Kāpēc taisīt matu analīzes?
Matu mikroelementu analīzes īpaši piemērotas šādos gadījumos -
Veselības profilaksei
Rehabilitācijas laikā
Pie ilglaicīga stresa
Cilvēkiem ar lieko svaru
Cilvēkiem ar lielu fizisko slodzi
Pie gremošanas, hormonāliem, neiroloģiskiem, dermataloģiskiem un kardioloģiskiem traucējumiem
Pie reimataloģiskām saslimšanām
Kā matu analīzes atšķirās no asins analīzēm?
Mati sniedz pasatāvīgu informāciju par organisma vielmaiņas darbību. Mikroelementu līmenis matos atspoguļo šo pašu elementu līmeni iekšējos audos, taču to koncentrācija ir daudz augstāka nekā asinīs vai serumā, kas atvieglo to pārbaudi. Asins analīzes ir noderīgas, ja ir kāda akūta saslimšana un nepieciešams noteikt iekaisumu vai ko citu konkrētā situācijā. Asins un seruma analīze neatspoguļo pašreizējo elementu koncentrāciju organismā, jo pastāv homeostatiskie mehānismi, kas regulē to līmeni. Organismā uzkrāto elementu pārpalikums serumā bieži vien nav nosakāms, jo elementi pārvietojas no asinīm uz audiem.
Kādi mikroelementi tiek pārbaudīti matu analīzēs?
Tiek pārbaudīti sekojoši mikroelementi:
24 bioelementi: kalcijs, nātrijs, kālijs, fosfors, cinks, magnijs, dzelzs, varš, molibdēns, kobalts, hroms, litijs, stroncijs, niķelis, mangāns, selēns, vanādijs, bors, bārijs, sērs, sudrabs, silīcijs, jods, alva
5 toksiskie elementi: arsēns, dzīvsudrabs, alumīnijs, kadmijs, svins.
No kāda vecuma var veikt matu analīzes?
Matu mikroelementu analīžu Veselības programmu var veikt bērniem jau no 3 gadu vecuma.
Cik ilgi jāgaida analīžu rezultāti?
Veselības programma un Detox programma līdz 15 darba dienām (no brīža, kad matu paraugs saņemts laboratorijā un sistēmā ir aizpildīta anketa)
Analītiskā programma līdz 10 darba dienām (no brīža, kad matu paraugs saņemts laboratorijā)
Vai man kur jāpiesakās, ja vēlos veikt analīzes?
Nē, analīzes vari veikt sev ērtā laikā un vietā. Pie pakalpojumiem izvēlies vēlamās analīzes, veic apmaksu, paņem matu paraugu un nosūti to uz laboratoriju, aizpildi testu (atkarībā no analīžu veida) un gaidi atbildi.
- Vai mati ir jāmazgā pirms parauga ņemšanas?
Cik gari mati jāataudzē pēc balināšanas un/vai ilgviļņiem, lai varētu veikt analīzes?
Ja mati ir ķīmiski apstrādāti, pirms parauga ņemšanas vajadzētu pagaidīt vismaz 6-8 nedēļas un sūtīt tikai dabīgas “matu saknes” analīzēm. Analīzēm nepieciešams matu paraugs, kas nav garāks par 4 cm, skaitot no galvas.
Vai analīzēm der krāsoti mati?
Nē, jo ķīmiskās sastāvdaļas matu krāsā vai ilgviļņu/taisnošanas produktos ietekmē matu minerālu sastāvu, kas savukāŗt var ietekmēt analīžu rezultātus.
Vai ar uztura bagātinātāju palīdzību var izārsstēt slimību?
Nē. Vitamīni, minerālvielas un citi uztura bagātinātāji nav paredzēti slimību ārstēšanai. Analīžu rezultātus var izmantot kā papildus pārbaudi, kas sniedz informāciju par personas uztura stāvokli. Analīzes var izmantot profilakses nolūkos kā arī rehabilitācijas laikā.
Ko man darīt, ja man nav matu?
Ja personai nav iesējams ataudzēt 4cm matus vai arī veselības stāvokļa dēļ to nav, tad iespējams nosūtīt parugu no roku nagiem. Analīzēm nepieciešami apmēram 100mg (viena tējkarote) nagu. Nagiem jābūt grieztiem no abu roku visiem pirkstiem. Tiem jābūt tīriem, bez nagu lakas.
Vai matu analīzes ir sāpīgas?
Nē. Mati ir jānogriež (NEVIS JĀIZRAUJ) pie saknēm pakauša pusē no dažādām vietām.
Kā man mati ir jāiepako?
Sagatvots matu paraugs (1 ēdamkarote matu - tīru, nebalinātu, griezti no pakauša, 2-4cm gari) jāieliek tīrā plastmasas maisiņā vai papīra aploksnē, kur virsū uzrakstīts: analīžu numurs un pacienta vārds un uzvārds
Kā paņemt matu paraugu?
Visērtāk, ja matu paraugu palīdz nogriezt otrs cilvēks. Daļa klientu izvēlas paņemt paraugu, kad dodas pie friziera un palūdz tam nogriezt, kad mati ir tīri un nav ielikti veidošanas līdzekļi. Uzspiežot uz saites vari izlasīt, kā paņemt matu paraugu.