Kā iegūt un uzturēt labu veselību?
Aizvien populārākas kļūst netradicionālās medicīnas metodes, tajā skaitā holistiskā pieeja, kas rūpējas par ķermeni kā mehānismu kopumā, nevis cīnās ar kādas slimības izraisītajiem simptomiem un sekām.
Kāpēc mēs vispār slimojam un sirgstam ar hroniskām slimībām?
Varbūt teiksi, ka tu ēd veselīgi, bet vienalga saslimi. Pārtika ko uzņem mūsu organisms ir tikai viens daļa no visa veselības mehānisma.
Mūs katru ietekmē mūsu ģenētika un tas vien mūs katru jau padara par unikālu personību. Bet, šis ģenētiskais mantojums iedarbojas ar apkārtējo vidi, kurā dzīvojam. Tas ietver visu - sākot ar to, kur un kādā vidē tu dzīvo, kādu gaisu tu elpo, kādu pārtiku lieto ikdienā, kādas kvalitātes ūdeni tu dzer. Arī tavi mājokļa tīrīšanas līdzekļi un kosmētika ietekmē tavu veselības stāvokli. Tas tad arī ir iemesls tam, kāpēc lietojot vienu un to pašu pārtiku vai uztura bagātinātājus, katram būs savs rezultāts un efekts.
Mūsu organisms ir unikāls, jo tas ir radīts, lai pats atjaunotos, cīnītos ar stresu un attīrītu organismu no toksīniem. Šis pašatjaunošanās process organismā efektīvi notiks tikai tad, kad visas nepieciešamās uzturvielas būs sabalansētas. Ja kaut kas nebūs līdzsvarā, tad , tad var attīstīties slimības.
Ikvienam ikdienā jāuzņem apmēram 50 svarīgākās uzturvielas, kas sevī iekļauj aminoskābes, taukskābes, vitamīnus un minerālvielas. Ne vienmēr mūsu ikdienas pārtika spēj nodrošināt visas nepieciešamās vielas un ja arī cenšamies ikdienā uzņemt daudz un dažādus augļus un dārzeņus, tad uzņemto uzturvielu daudzums bieži vien ir pārāk mazs, jo cilvēks fiziski nespēj apēst tik daudz pārtiku, lai uzņemtu visu nepieciešamo.
Kāds tad ir labums, ja visas uzturvielas ir pietiekamā daudzumā un sabalansētas?
- Uzlabojas koncentrēšanās spējas.
- Paaugstinās IQ.
- Uzlabojas fiziskā veiktspēja.
- Uzlabojas miega kvalitāte.
- Uzlabojas noturība pret infekcijām.
- Aizsargā tevi no slimībām.
- Pagarina tavu dzīves ilgumu.
Šīs ir lietas, ko zinātnieki gadu gaitā ir pierādījuši.
Kā jau minēju, ka veselību ietekmē dažādi faktori, piemēram, ja pašsaprotami liekas, ka frī kartupeļi un čipsi nav veselīgi un nebūs tā pārtika kas saturēs nepieciešamās uzturvielas, tad ir vēl arī citi parametri, kas var ietekmēt tavu veselību, par kuriem reizēm pat neaizdomājamies.
Neliels tests!
Šo testu izlasīju vienā veselības grāmatā, man ļoti iepatikās, tāpēc nolēmu padalīties!
Par katru apstiprinošu atbildi, atzīmē sev 1 punktu.
- Vai tu dzer krāna ūdeni?
- Vai vairāk kā puse no tavas uzņemtās pārtikas nav organiska?
- Vai tu pavadi stundu vai vairāk dienā sēžot sastrēgumos?
- Vai tu dzīvo pilsētā?
- Vai tu smēķē vai dzīvo vai strādā ar kādu, kurš smēķē?
- Vai tu bieži ēd ceptu ēdienu?
- Vai tu ēd neorganisku gaļu un zivis vai lielās zivis kā tuncis?
- Vai tu gada laikā izdzer vismaz 20 pretsāpju tabletes?
- Vai tu vidēji gadā izej vienu antibiotiku kursu?
- Vai lielākā daļa pārtikas, ko tu lieto ir kontaktā ar plastmas plēvi?
- Vai tu regulāri lieto alkoholu?
Un tagad rezultāti. Ideālais punktu skaits ir 0. Ja tev ir 5 un vairāk punkti, tas nozīmē ka tu jau uzņem diezgan lielā apjomā antiuzturvielas (tās ir uzturvielas, kas tavam organismam traucē uzņemt svarīgās uzturvielas). Ikviena pozitīva atbilde parāda virzienu tavā diēta, kur pievērst uzmanību.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.