Kā uzturēt Jaunā gada apņemšanos?
Jaunais gads ir sācies un daudzi no mums ir apņēmības pilni uzsākt ko jaunu, pabeigt esošo vai saņemties un izdarīt kaut ko sen kārotu, bet atliktu vai arī vienkārši vēlas šogad būt sevis labākā versija.
Bet, vai tu zināji, ka lielākā daļa cilvēku savu Jaungada apņemšanos pamet vai atstāj novārtā jau pēc pirmā mēneša?
Ja arī Tu esi apņēmusies, ko uzsākt šajā gadā, bet īsti nezini ar ko sākt, tad šis raksts ir priekš Tevis.
Jaunā gada apņemšanās prasa pacietību, apņemšanos un koncentrēšanos, bet tām nav jābūt milzu pārmaiņām Tavā ikdienā.
Ar ko sākt? Zemāk ir daži padomi, kas var noderēt.
Uzstādi sev SMART mērķi.
Pārliecinies, ka tas ir sasniedzams, reāls un to var izmērīt. Gribi sakārtotu mājokli? Piemēram, katru dienu līdz 5.martam 15 minūtes veltīsi viesistabas sakārtošanai. Gribi “nomest” lieko svaru? Cik daudz līdz kuram datumam? Esi reāla - veselīga svara zaudēšana ir 0.5-1kg nedēļā. Drastiskas diētas Tev dos tikai īslaicīgus rezultātus. Uzliec mērķi katru dienu iziet pastaigāties 30 minūtes.
Ieplāno.
Atver plānotāju vai online kalendāru un ieplāno savas aktivitātes. Ja gribi iet uz sporta zāli, ieliec kalendārā, kad to darīsi.
Sāc tur, kur esi.
Tev nav jābūt labākajā fiziskajā formā, lai uzturētu savu apņemšanos. Sāc pamazām, jo pats galvenais ir sākt un darīt.
Uzraksti uz papīra savu apņemšanos.
Noliec vietā, kur to redzi. Tas tev atgādinās darboties brīžos, kad dzīve uzņem apgriezienus un nav laika domāt par to, ko apņēmies darīt vecgada vakarā.
Atrodi sev atbalsta komandu.
Sameklē kādu, kurš tevi atbalsta tava mērķa sasniegšanā. Tas var būt ģimenes loceklis, kāds draugs vai paziņa kādā sociālo tīklu grupā. Ja vēlies vakaros pastaigāties, varbūt vari iet kopā ar draudzeni. Iespējams tavi mājinieki atbalstīs tevi veselīgas pārtikas iegādē. Neatkarīgi no tava mērķa, ir lieliski, ja ir kāds ar ko vari dalīties. Tas palīdz uzturēt motivāciju darboties un nepadoties.
Maini ieradumus.
Koncentrējies uz jauniem ieradumiem, kas palīdzēs sasniegt mērķi. Tev nav jāmaina visa dzīve. Izvēlies pāris neveselīgus ieradumus, ko varētu nomainīt pret jauniem - veselīgākiem. Piemēram, baltmaizes vietā izvēlies graudu vai rudzu maizi. Saldumus neēd ikdienā, bet atstāj tos svētku reizēm. Izkāp no sabiedriskā transporta vienu pieturu ātrāk un turpini ceļu kājām, vai arī noparko auto nedaudz tālāk no mājām. Tas tev liks vairāk izkustēties.
Nepārmet sev, ja neizdodas.
Piecelies un dodies tālāk. Viens solis pa kreisi no mērķa nenozīmē, ka viss ir jāpamet. Neviens vēl savu mērķi nav sasniedzis ātri un viegli. Tas prasa darbu, apņemšanos un pacietību.
Pielāgojies.
Iespējams, ka laika gaitā pamanīsi, ka tavs mērķis nedaudz mainās vai izvēlētie ieradumi nesniedz gaidīto rezultātu. Esi atvērta pārmaiņām un papildini ikdienu ar citu paradumu, tev nav jāpaliek pie vecā, ja tas nestrādā.
Piefiksē rezultātu.
Neatkarīgi no tā, cik lieliem soļiem virzies uz savu mērķi, piefiksē savu rezultātu. Pārskati katru nedēļu vai mēnesi un izanalizē, kas bija labi, ko izdevās un ko neizdevās sasniegt. Ko tu varētu darīt citādāk, lai nākamajā mēnesī sasniegtu savu mērķi?
Salīdzini sevi ar sevi.
Tu nevari salīdzināt sevi ar citu personu. Ja vēlies būt labākā fiziskā formā, tad salīdzini, kāda tu biji pirms mēneša, pusgada vai gada. Bet nesalīdzini sevi ar atlētu, kurš savu formu ir veidojis daudzu gadu garumā.
Sadali savu vīziju.
Savu lielo mērķi sadali sīkākos. Gada mērķi sadali ceturkšņa vai mēneša uzdevumos, kas jāsasniedz. Sasniedzot mērķi apbalvo sevi. - Aizej uz SPA, teātri, nopērc sen kārotu žurnālu vai izdari ko citu, kas sagādā tev prieku. Tu esi labi pastrādājusi un penījusi balvu. Gūsti prieku no tā, ko dari.
Varbūt Tevi interesē:
Kuru no matu analīžu veidiem izvēlēties?
Biežāk uzdotie jautājumi par matu mikroelementu analīzēm
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.