Uztura bagātinātāji - vai Tev tos vajag?
Ikdienā daudzi no mums lieto uztura bagātinātājus - vitamīnus, minerālvielas, taukskābes, aminoskābes, antioksidantus... Bet vai tu zini, kādu lomu tie spēlē Tavā organismā? Mūsdienās pieejami ļoti daudz un dažādi uztura bagātinātāji un bieži vien mēs apjūkam un nezinām, ko izvēlēties, jo dakteris saka vienu, aptiekārs citu, sporta klubā arī ir daudz ieteikumi un draugiem arī savs viedoklis. Šis raksts tev palīdzēs orientēties plašajā piedāvājumu klāstā, lai tu spētu veikt labāko izvēli.
Tirgū ir plašs uztura bagātinātāju piedāvājums. Es uzskatu, ka mums ir svarīgi zināt, kādus uztura bagātinātājus izvēlēties un kāda ir to loma mūsu organismā. Vai Tu zini, kas ir jāņem vērā, izvēloties uztura bagātinātājus?
Uztura bagātinātāju izvēle
Daudzi civēki vitamīnus un minerālvielas izvēlas, skatoties tikai uz cenu. Daži izvēlas lētākos, domājot, ka to sastāvam nav nozīme. Tieši tāpat ir cilvēki, kuri izvēlas dārgākos, domājot, ka tie ir paši labākie. Neatkarīgi no tā, pie kuras grupas tu piederi, cena nav labs kritērijs, lai noteiktu uztura bagātinātāju kvalitāti.
Pirms Tu izlem, ko ņemt vērā, izvēloties sev vitamīnus, vispirms sev atbildi uz šādiem jautājumiem:
Kāpēc Tu vēlies lietot uztura bagātinātājus?
Kādu uztura bagātinātāju veidu tu vēlies iegādāties?
Cik ilgi tu plāno lietot šo uztura bagātinātāju?
Kad klienti pasūta matu analīzes, es parasti iesaku dabīgus preparātus, ko pati un mana ģimene lieto ikdienā. Mūsu ķermenis vislabāk atpazīst un asimilē tās lietas, kas ir tuvāk dabai un man ir svarīgi saviem klientiem nodot šo ziņu.
Dažādās publikācijās un internetā ir pieejama informācija par dabisko uztura bagātinātāju priekšrocībām, salīdzinot ar sintētiskajiem uztura bagātinātājiem.
Lai Tev vieglāk būtu saprast, kas ir kas, esmu apkopojusi galvenās atšķirības.
Dabiskie uztura bagātinātāji
Sarežģīta un laikietilpīga ražošana, jo tiek iegūts koncentrāts vai ekstrakts no pārtikas produktiem (augiem, garšaugiem, zivīm u.c.)
Nepieciešams ieguldīt vairāk darbu, kā arī laiku augu audzēšanai un pārstrādei, līdz ar to nav iespējam izmantot masveida ražošanas tehnikas.
Var gadīties ka kādā sezonā konkrētais uztura bagātinātājs nav pieejams vai ir ierobežotā apjomā, jo augs tajā sezonā nav pieejams, no kura nepieciešams koncentrāts.
Bieži vien būs augstāka cena, salīdzinot ar citiem uztura bagātinātājiem.
Viegli asimilējas jeb uzsūcas cilvēka organismā. Cilvēka organisms jau simtiem gadu ir pieradis pie dabīgas pārtikas, līdz ar to ķermenis un gremošanas sistēma ļoti viegli un ātri uzsūc nepieciešamo uztura bagātinātāju.
Lietojot ieteicamās devas, nav blakusparādību - dabīgus uztura bagātinātājus cilvēka organisms atpazīst tieši tāpat kā jebkuru citu dabīgu pārtiku.
Nepieciešamas mazākas devas. Tā kā dabīgie uztura bagātinātāji uzsūcas daudz labāk kā sintētiskie, tad nav nepieciešams lietot lielas devas.
Sintētiskie uztura bagātinātāji
Vienkārša un ātra ražošana - var ražot masveidā laboratorijās.
Viegli pieejami - pieejami ikvienā aptiekā dažādos veidos un par draudzīgākām cenām, ja salīdzina ar dabīgajiem uztura bagātinātājiem.
Sliktāka asimilācija jeb uzsūkšanās spēja. Organisms bieži vien neatpazīst, tāpēc vienkārši izvada no organisma, kā rezultātā ļoti mazs apjoms uzsūcas.
Iespējamas blakusparādības un nepanesamības - sintētiskie uztura bagātinātāji ir ķīmiski savienojumi, tāpēc cilvēka organisms tos tik labi neatpazīst un nezina kā šīs vielas labāk asimilēt, kā rezultātā var rasties caureja, vēdara uzpūšanās, sāpes vēderā utt.
Jālieto lielas devas - Nepieciešams uzņemt lielas devas, jo organisms sliktāt asimiē sintētiskos uztura bagātinātājus nekā dabīgos.Tāpēc bieži rodas sajūta, ka dzer vitamīnus, bet efekts nekāds nav, vai ir pat sliktāk.
Pastāsti komentāros, kāda ir Tava pieredze ar uztura bāgātinātājiem!
Liene
Varbūt Tevi interesē:
Kas ir matu Mikroelementu analīzes?
Kā uzturēt labu imunitāti bērniem?
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.